Depo PayLaşım MerKeZi !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl

2 posters
YazarMesaj
Be®kAn
Depo.forum
Depo.forum
Be®kAn

Erkek
Ruh Halim : Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Berbat10
Personalized field : Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Müzik Türüm : Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Selmeyg8
aktiflik :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue81 / 10081 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

Katkı :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue79 / 10079 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

uyarı :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue3 / 1003 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Empty
MesajKonu: Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl   Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl EmptySalı 16 Ara. 2008, 23:05

Milli Eğitim Bakanlığı, 4 yıl olan lisenin 3 yılda bitirilmesinin yolunu açıyor. Lisenin ilk üç sınıfında üstün başarı gösteren ve notları 90'ı geçen öğrencilere 'bir yıl erken mezuniyet' imkânı getiriliyor.

Hazırlanan taslakla ilgili diğer öğretim dairelerinin ve il milli eğitim müdürlüklerinin görüşlerini aldıklarını belirten Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Merdan Tufan, değişikliğin önümüzdeki günlerde kurulda görüşüleceğini açıkladı.

Ortaöğretim Genel Müdürü Emin Gürkan da amaçlarının 'başarıyı teşvik' olduğunu vurgularken, birçok ülkede benzer uygulamaların bulunduğunu hatırlattı. Gürkan, çalışmanın hayata geçmesi sonrasında 'öğrencilerin daha fazla okula bağlanacağını ve derslerine daha çok çalışacağını' kaydetti. Bu öğretim yılına yetiştirilmesi öngörülen uygulama, şu anda ortalamayı tutturan 50 bine yakın lise son sınıf öğrencisini etkiliyor.

Liselileri yakından ilgilendiren Ortaöğretim Kurumları Sınıf Geçme Yönetmeliği'ndeki değişikliğe göre, uygulamadan 9, 10 ve 11. sınıftaki notları 90 ve üzerinde olan öğrenciler yararlanabilecek. 11. sınıftaki öğrenci 12. sınıf derslerinden sınava girecek. Bu sınavlar 'ortalama yükseltme ve sorumluluk sınavları' ile birlikte yapılacak. 11. sınıf öğrencilerinin liseyi bir yıl erken bitirebilmesi için 3 şansı olacak. Öğrenciler haziran, eylül ve şubat aylarında bu şanslarını deneyecek. 11. sınıfın sonunda haziran ayında girdiği sınavlarda başarılı olan öğrenciler 12. sınıflarla birlikte diploma alacak. Hazirandaki sınavlarda geçemediği dersleri ise eylül ayındaki sınavda verebilecek. Yine de geçemediği dersler olursa şubat ayında bu derslerin sınavlarına girebilecek.

Haziran ve eylül ayındaki sınavlarda derslerin önemli bir kısmını geçen öğrencilerin 12. sınıfa devam mecburiyeti olmayacak. Böylece bir yıl önce mezun olabilen öğrenciler üniversiteye bir yıl erken başlayabileceği gibi ÖSS'ye daha rahat hazırlanabilecek. Öğrenci, şubat ayında tüm derslerini verirse de liseyi 3,5 yılda bitirmiş olacak. Lise sondaki 50 bine yakın başarılı öğrenciyi ilgilendiren taslak, Bakan Çelik'in onayının ardından Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

www.haber7.com
*//merve_su//*
Depo.forum
Depo.forum
*//merve_su//*

Kadın
İş/Hobiler : müzik dinlemek,pc başında vakit geçirmek...
Lakap : psikopat
Ruh Halim : Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Psikop10
Personalized field : Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
aktiflik :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue8 / 1008 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

Katkı :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue12 / 10012 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

uyarı :
Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Right_bar_bleue

Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl Empty
MesajKonu: Geri: Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl   Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl EmptyÇarş. 17 Ara. 2008, 12:28

paylaşım için tşkler....

Çalışkan öğrenciye lise 3 yıl
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-