Depo PayLaşım MerKeZi !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz:
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Gencim güzeLim ,, ama ??

3 posters
YazarMesaj
£rdaL
ADMİN TÜRK
ADMİN TÜRK
£rdaL

Erkek
Lakap : Hacı =)
Ruh Halim : Gencim güzeLim ,, ama ?? Pusuda10
Personalized field : Gencim güzeLim ,, ama ?? 7e88769fc29bba698776939fec849a75
Müzik Türüm : Gencim güzeLim ,, ama ?? Popgw0
aktiflik :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

Katkı :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

uyarı :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

Gencim güzeLim ,, ama ?? Empty
MesajKonu: Gencim güzeLim ,, ama ??   Gencim güzeLim ,, ama ?? EmptyPerş. 28 Ağus. 2008, 14:22

Yakınlarımızla birlikte, ölen annemin halasının yüzünü son bir defa görmek için mezarın başına gittiğimizde, imam bu isteğimizi kabul etmedi. Tabutu açtılar ama, sadece kefenin başındaki bağlar çözüldü. Tabut toprağa indirildikten sonra, yan yana tahtalar dizilmeye başlandı... Artık dünya ile irtibatı, kapanıyor ve ameliyle baş başa kalıyordu. Benim ise, her tahta kapayışta içimdeki dünya sevgisi biraz daha ölüyordu. Toprak atılmaya başlandığında anladım ki; bu dünya gerçekten koskocaman bir yalandan ibaret. Mezarın üzeri toprakla tümsek yapılınca, o kadın yaşamış mıydı, yaşamamış mıydı belli değildi?

Biraz sonra, hepimiz onu terkettik. O yapayalnız kaldı. İşte o zaman kendi hâlime sessizce ağlamaya başladım.

Ben madem ki, toprağın altında tek başıma bırakılacağım? Madem ki, asıl lâzım olan yerde kimse benimle ilgilenmeyecek? O zaman dünyada iken ne diye onun bunun sözüne kanıp, sofu derler diye ibâdetlerimi yapamıyorum?.

Eve döndüğümüzde anneme..Fazla eşarp veya tülbent var mı? diye sorunca, çok şaşırdı. Ona; O yalnız yerde hesap vermekten çok korkuyorum anneciğim... dedim. Çok memnun oldu. İbâdete başladım. Kocam da çok sevindi. Fakat kısa zamanda çevremdeki bazı kimseler bana; Gençsin, güzelsin, niye böyle şucular, bucular gibi oldun? Hayatını yaşasana!.. demeye başladılar.

Ne söylediysem onlar ikna olduklarını söylemediler. En sonunda dedim ki:

Burada bana akıl verebiliyorsunuz. Eğer mezarda da beni yalnız bırakmayacağınıza söz verirseniz, sizin sözünüzü dinlerim...
http://emp-1967@hotmail.com
polen
Depo.forum
Depo.forum
polen

Kadın
Lakap : POLİŞ
Ruh Halim : Gencim güzeLim ,, ama ?? Karisi10
Personalized field : Gencim güzeLim ,, ama ?? 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Müzik Türüm : Gencim güzeLim ,, ama ?? Popgw0
aktiflik :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

Katkı :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue1 / 1001 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

uyarı :
Gencim güzeLim ,, ama ?? Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Gencim güzeLim ,, ama ?? Right_bar_bleue

MesajKonu: Geri: Gencim güzeLim ,, ama ??   Gencim güzeLim ,, ama ?? EmptyPerş. 28 Ağus. 2008, 14:27

KARAMSAR
eagle_1903
Depo.forum
Depo.forum
eagle_1903

Kadın
İş/Hobiler : öğrenciii (ıyy)
Lakap : şah mat
Personalized field : Gencim güzeLim ,, ama ?? 5ae02d2e4544801f0825b8425cf11013
aktiflik :

Katkı :

uyarı :

MesajKonu: Geri: Gencim güzeLim ,, ama ??   Gencim güzeLim ,, ama ?? EmptyPerş. 28 Ağus. 2008, 14:31

aslında karamsar su da varkı yanlız kalmak ınsana verılmıs en buyuk ceza mezarda olsa ble Sad Sad

Gencim güzeLim ,, ama ??
1 sayfadaki 1 sayfası