Depo PayLaşım MerKeZi !
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hoşgeldiniz, Misafir
Son Ziyaretiniz: Perş. 01 Ocak 1970
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Dünyanın en zeKi KaDını

3 posters
YazarMesaj
qizem
Depo.forum
Depo.forum
qizem

Kadın
Lakap : qiZzZzem
Ruh Halim : Dünyanın en zeKi KaDını Karisi10
Personalized field : Dünyanın en zeKi KaDını D1e2ee3fede4072d5e25570324a07802
Müzik Türüm : Dünyanın en zeKi KaDını Rockkj4
aktiflik :
Dünyanın en zeKi KaDını Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Dünyanın en zeKi KaDını Right_bar_bleue

Katkı :
Dünyanın en zeKi KaDını Left_bar_bleue0 / 1000 / 100Dünyanın en zeKi KaDını Right_bar_bleue

uyarı :

Dünyanın en zeKi KaDını Empty
MesajKonu: Dünyanın en zeKi KaDını   Dünyanın en zeKi KaDını EmptySalı 14 Ekim 2008, 18:55

Prof. Dr. Naida Camukova, Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Özel Okullar Birliği ve Özel İdeal Koleji tarafından Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Eğitimde Başarı ve Özgüven” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı. Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Prof. Dr. Camukova, beyninde herhangi bir rahatsızlık hissetmediğini ve bu yeteneğin doğuştan geldiğini belirterek, “Yaratılıştan verilmiş olan bazı özellikleri hayat boyunca alıp taşıması için, karşısına çıkmış olan şansları kullanmış bir insanım. Kime ne verilmişse muhakkak insanlar yaşıyordur. Yaşamak için de ne kadar çaba sarf ederse o kadar başarıya ulaşacağını düşünüyorum” dedi.
Prof. Dr. Camukova, hiçbir şeyi unutmadığı için tekrar yapmadığını ve unutmama problemi yaşadığını anlatarak, “Bir şeyi tekrarlamanın tek sebebi onları unutmuş olmaktır. Ben unutmama problemi yaşadığım için tekrar etme imkanı bulmuyorum. Kitap okumak için okumuyorum. İhtiyacım olduğunu hissettiğim, lazım olduğunu düşündüğüm, ilgi alanımın içine giren, ilgi çeken kitapları okuyorum. Kitaplar ezberimde kalıyor” diye konuştu.
Üstün potansiyele sahip olarak dünyaya gelmiş insanlara hak ettiği seviyede eğitim verilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Dr. Camukova, üstün zekalıların bu sayede dünyayı bir kademe daha ileriye götürülebileceği sözlerine ekledi.
300 sayfalık kitabı 2 saatte okuyabilen ve hafızasında 3 bin kitabı ezbere tutan, 1 yaşında konuşmaya başlayan 33 yaşındaki Prof. Dr. Naida Camukova, fotoğrafik bir hafızaya sahip. Halen Dağıstan Devlet Üniversitesi Şarkıyat Fakültesi Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Camukova, 1 yaşında düzgün konuşmaya, 2 yaşında okuyup yazmaya, 3,5 yaşında ilkokula başladı. 4 yaşında Kur’an-ı Kerim’i ezberleyen Camukova’nın ilk kitabı ise 8 yaşındayken basıldı. Camukova, 11 yaşında lise ve kolej eğitimini, 14 yaşında üstün başarıyla üniversiteyi bitirdi, 25 yaşında profesör unvanını kazandı. Rusça, İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Farsça ve Türkçe olmak üzere 7 dili ana dili gibi konuşan Prof. Dr. Camukova, Picasso ölçüm standartlarına göre 360 üzerinden 357 puan alarak dünyanın ölçülebilmiş en zeki insanı olarak kabul ediliyor.
£rdaL
ADMİN TÜRK
ADMİN TÜRK
£rdaL

Erkek
Lakap : Hacı =)
Ruh Halim : Dünyanın en zeKi KaDını Pusuda10
Personalized field : Dünyanın en zeKi KaDını 7e88769fc29bba698776939fec849a75
Müzik Türüm : Dünyanın en zeKi KaDını Popgw0
aktiflik :
Dünyanın en zeKi KaDını Left_bar_bleue100 / 100100 / 100Dünyanın en zeKi KaDını Right_bar_bleue

Katkı :
Dünyanın en zeKi KaDını Left_bar_bleue90 / 10090 / 100Dünyanın en zeKi KaDını Right_bar_bleue

uyarı :

MesajKonu: Geri: Dünyanın en zeKi KaDını   Dünyanın en zeKi KaDını EmptySalı 14 Ekim 2008, 21:46

way be ...
http://emp-1967@hotmail.com
very_young
Depo.forum
Depo.forum
very_young

Erkek
İş/Hobiler : öğrenci lise 4
Lakap : hakan
Personalized field : Dünyanın en zeKi KaDını 3cfc6cbe9b5f994873e98f5d8805462f
Müzik Türüm : Dünyanın en zeKi KaDını Popgw0
aktiflik :

Katkı :

uyarı :

MesajKonu: Geri: Dünyanın en zeKi KaDını   Dünyanın en zeKi KaDını EmptySalı 11 Kas. 2008, 17:09

en zeki erkeğide benim Very Happy

Dünyanın en zeKi KaDını
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-